PROJEKT OTEVŘENÁ VINICE

Ivana: „Pěstování vína včetně investic s tím spojených je doménou Pavla.
Otevřená vinice je zase mou parketou.
Jde o vizi propojení moravského a pražského pojetí vinice, tj. otevřít prostor vinice všem jejím cíleným i náhodným návštěvníkům.“

2020 / 2021

Nejen rok s rokem se sešel, ale hned dva po sobě jdoucí

Nejen rok s rokem se sešel, ale hned dva po sobě jdoucí. Co říci o letech 2020 a 2021 a o projektu otevřená vinice. Je toho mnoho. Kde začít. Spojnicí všeho je coronavirus, který nám nechtěně dělá společnost a ne a ne odejít.

Z pohledu optimisty mohu říci, že díky této divné době a díky on-line technologiím jsme mohli s monarchou a stále můžeme trávit více času na vinici. Jelikož jsme akční jednotka využili jsme a stále využíváme této možnosti na 100%.

O víně a vše, co s ním souvisí, se zmiňovat nebudu. To není moje parketa, to je referát monarchy. Ale projekt otevřené vinice, to už je jiný šálek kávy.
V roce 2020 jsme zainvestovali do apartmánu na vinici, takže od října 2020 můžeme bydlet ve svém přímo na vinici.

TAKHLE TADY ŽIJEME

Děkuji Bohu za svého miláčka a nejen za jeho výbornou bábovku

Jsme-li na Moravě, obýváme s monarchou prostor o 50m2 a opravdu ho spolu sdílíme. Bylo to a někdy ještě i teď je to pro mne trochu náročné, protože není kam uniknout s knihou, spánkem, myšlenkami

.. součástí prostoru je totiž i 5 metrů dlouhá krásná bílá kuchyňská linka, u které je monarcha je ve svém živlu (pokud není zrovna ve sklepě nebo v řádcích) tj. vaří, peče, smaží bez ohledu na to, kolik je hodin. Vy, co mě znáte, víte, že to jsou aktivity, které jdou lehce mimo můj zájem. ☺ Ale nechci se rouhat, děkuji Bohu za svého miláčka a nejen za jeho výbornou bábovku.

Tak, to jsem trochu odbočila. Chtěla jsem prostě říct, že máme krásné ubytko se vším všudy s krásným výhledem na náš vinohrad a že jsme zde opravdu šťastní.

A to jsme ještě nebyli venku, kde to prostě nemá chybu. Máme už venkovní sprchu, velký stůl se čtyřmi židlemi a s impozantním deštníkem 3×3 metrů a to vše s přímým výhledem do vinice. Paráda.

TERÉNNÍ ÚPRAVY, TRÁVNÍK A PERGOLA

Takové správné lenošky pro lenochy a lenošky .. pod novou pergolou

A aby toho nebylo málo, v roce 2021 jsme dokončili terénní úpravy, vysadili trávník, sem tam nějakou levanduli a díky šikovným rukám přítele dcery Kristýny jsme postavili krásnou minimalistickou, ale prostornou pergolu, která, jak jinak , též směřuje do vinohradu. Takže další velká paráda.

Díky trávníku našla uplatnění i čtyři (zatím) polohovací lůžka a dvě lehátky, na kterých se krásně nic nedělá. Takové správné lenošky pro lenochy a lenošky☺.

V tomto roce (už na jaře) se těším na dovybavení pergoly, s tím mi určitě pomůžou moje holky z Prahy (ano, myslím Kristýnku, Klárku, Janču, Peťu, Kačku,… ), protože jsme ve shodě, jak efektivně trávit čas na vinici  🙂

I DÍKY VÁM

Moji milí, projekt otevřená vinice žije a má se k světu ..

Moji milí, projekt otevřená vinice žije a má se k světu. A je to i díky Vám, kteří kupujete a rádi pijete naše víno. Patříte do rodiny, která se stále rozrůstá o nové členy a která má otevřenou náruč pro všechny, kteří chtějí žít naším příběhem!

Takže, to je za mne v kostce asi vše, je to na delší povídání, ale k tomu určitě také dojde a nejlépe, kde jinde, než na otevřené vinici!

P.S. O trávník se starám já, je to moje teritorium, mám aku sekačku a je to jízda, když kosím….

ČESKOMORAVSKÁ SPOLUPRÁCE

Moravák získal svého Pražáka a naopak Pražák získal svého Moraváka ..

Projekt otevřená vinice mi naskočil v hlavě okamžitě, jak jsem poprvé vinohrad a jejího původního majitele pana Řezníčka uviděla. Bylo to odpoledne 27. října 2017, 366 dnů před 100. výročím vzniku Československa. Na tomto prvním setkání jsme si podali s panem Řezníčkem ruku, uzavřeli obchod a zahájili naši společnou českomoravskou spolupráci, která trvá dodnes.

S nadsázkou lze říci, že Moravák prodal vinici Pražákovi a Moravák získal svého Pražáka a naopak Pražák získal svého Moraváka .. věřte, skrývá se za tím hodně!

Pražák s Moravákem budují vinici ..

V současné době mají Pražák s Moravákem navrch, protože budují vinici, zpracovávají a vyrábějí víno a to stojí nemalý peníz.

Nyní jsme ve fázi distribuce našeho prvního ročníku 2018 a zde již nastává i úkol pro mne a dceru Kristýnu – marketing. Kristýna se úspěšně zapojila a díky svým bezbřehým kontaktům zajistila realizaci loga našeho rodinného vinařství Monarcha u kamarádky designérky z Berlína. Tedy další potvrzení otevřenosti našeho vinařství 🙂

RODINA I KAMARÁDI

Sešli se nadšenci pro práci na vinohradu ..

Marketing není jenom logo, ale též sehnat nadšence pro práci na vinohradu. A oni se opravdu našli, nejen z řad rodinných příslušníků (osvědčená parta dříčů), ale také z řad kamarádů.

Tuto pracovní a z velké části mezinárodní skupinu mladých lidí jsem nazvala „pražskou kavárnou“ a mohu říci, že dostáli svému jménu a na vinici se neztratili. V rámci své duševní relaxace odvedli a stále odvádějí spoustu fyzické práce, jsou výkonní a nadšení, tvrdou práci na vinici proloží občas jógou, meditací, kafíčkem, sklenkou vína a odbornou debatou o víně s monarchou a vinohradníkem Milošem. Prostě inspirace pro všechny.

A jsme opět u otevřené vinice, jaká krása.

OTEVŘENÁ VINICE

Vinice otevřená všem jejím cíleným i náhodným návštěvníkům ..

Ta teprve nastane. O to více se těším. Upravený prostor s výhledem do vinice s relaxačními lehátky, venkovní sprchou, houpačkou, trampolínou zabudovanou v zemi (na tu se těším nejvíce). Též posezení pod pergolou s vínem a s těmi, kdo půjdou kolem i s těmi, kteří už tu jsou.

A potom taky sklep, který je pod vinicí a časem i on bude připraven přijmout své hosty s otevřenou náručí ..

Budeme rádi, když nás podpoříte koupí vína našeho prvního ročníku 2018 ..

Aby otevřená vinice otevřela svou náruč co nejdříve, budeme rádi, když nás podpoříte nejen morálně, ale i finančně koupí vína našeho prvního ročníku 2018. Víno vznikalo s velkou láskou a s velkým nadšením a též velmi zodpovědně ve spolupráci s profesionálními vinaři, to vše v něm najdete. Ale, to už je jiná kapitola a o tom Vám velmi rád a do detailů bude vyprávět mladý zemědělec Pavel – nejen osvícený, ale i otevřený monarcha. Těšte se 🙂

© Copyright MONARCHA VINAŘSTVÍ RITOPEKY | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies | webdesign