NAŠE FILOZOFIE PĚSTOVÁNÍ VÍNA

Pavel: „Naší základní filozofií výroby vína je spojení tradičních postupů zrání vybraných šarží vína
v dubových sudech a moderních enologických metod a postupů včetně řízeného kvašení v nerezových tancích.“

INVESTICE

2020 / 2021 – investovali jsme do venkovních úprav a celkové rekonstrukci obytné budovy, apartmánu tak, abychom zde mohli pobývat ve všech ročních obdobích. Také jsme pořídily francouzské dubové barrique sudy od firmy CADUS, pro zrání červených vín (Rulandské modrého a Merlot).

2018 / 2019 – jsme zainvestovali nejdříve do vinohradu – výsadba nové vinice, rigolace, vrtaná studna 47 metrů hluboká, kapénková závlaha a do technologií – nákup nerezových tanků na řízené kvašení, renovace původních dřevěných sudů, nákup hydrolisu na víno, filtračního zařízení, čerpadel, lahvovačky a dalších nezbytností spojených s výrobou a lahvováním vína.

ROK 2021

První úroda odrůd Rulandské bílé, Rulandského modré a Merlot

Dočkali jsme se první úrody odrůd Rulandské bílé, Rulandského modré a Merlot.

ROK 2020

První úroda Rulandského šedého

Sklidili jsme první (panenskou) úrodu Rulandského šedého (Pinot Gris), vysazeného v roce 2018.

ROK 2019

Vysadili jsme původní burgundské odrůdy, které byly dovezeny do Čech již ve 14.st. z Francie. ..

V letošním roce 2019 jsme změnili skladbu pěstovaných odrůd a k již nově vysazenému Pinot Gris jsme na jaře dovysadili Pinot Blanc (Rulandské bílé, původní název Burgundské bílé, na Moravě Roučí bílé) a Pinot Noir (Rulandské modré, původní název Burgundské modré, na Moravě Roučí modré), tedy původní burgundské odrůdy, které byly dovezeny do Čech již ve 14. století z Francie. V případě Pinot Noir (Burgundské modré) samotným Karlem IV. Výše uvedené tradiční odrůdy jsme se rozhodli rozšířit ještě o červenou odrůdu vinné révy Merlot pocházející z francouzského regionu Bordeaux.

V současné době na 35 arech pěstujeme 2 500 hlav vinné révy. Do budoucna plánujeme vyrábět v našem vinařství ještě osvědčené, tradiční Veltlínské zelené.

ROK 2018

Sklidili jsme naši první úrodu ..

V roce 2018 jsme do rozšířeného vinohradu vysadili Pinot Gris (Rulandské šedé, původní název Burgundské šedé, historický název používaný na Moravě Roučí šedé) a sklidili jsme naši první úrodu původně vysazeného Veltlínského zeleného, Mülleru Thurgau, Pinotu Blanc, André a Zweigeltrebe.

Bílá vína byla vyrobena formou řízeného kvašení a část produkce zrála v původních dubových sudech, další v nerezových tancích. Červená vína jsou vyrobena klasickou metodou a opět část produkce zrála v dubových a akátových sudech a část v nerezových tancích.

© Copyright MONARCHA VINAŘSTVÍ RITOPEKY | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies | webdesign